Seyehat Planlama

ANTALYA HAKKINDA

Antalya şehri, 1980 yılından sonra uygun iklim koşulları ve turizm etkinlikleri nedeniyle hızla gelişmiş ve buna paralel olarak il de günümüzde Türkiye'nin en kalabalık beşinci ili olmuştur.

Antalya sahip olduğu arkeolojik ve doğal güzellikler sayesinde "Türk Rivierası" adını almıştır. Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği Antalya, Akdeniz'in en güzel ve temiz kıyılarına sahiptir. 630 km. uzunluğundaki Antalya kıyıları boyunca, antik kentler, antik limanlar, anıt mezarlar, dantel gibi koylar, kumsallar, yemyeşil ormanlar ve akarsular yer alır.

Kongre tarihlerinde ortalama hava sıcaklığı 15 (°C), ortalama yağış miktarı 136 kg/m2 ve ortalama deniz suyu sıcaklığı 22 (°C) olmaktadır. Seyahatiniz öncesi kongre web sitesinde yer alan hava durumunu kontrol etmenizi ve hazırlıklarınızı bu doğrultuda yapmanızı rica ederiz.


KONGRE ULAŞIM


Uçak ile:

Türk Hava Yolları, Anodolu Jet, Pegasus Hava Yolları ve Atlas Jet ile ulaşım mevcuttur.

Antalya’ ya İstanbul, Ankara ve İzmir’ den direk uçuşlar ve diğer şehirlerden ise bu şehirler üzerinden aktarmalı uçuşlar bulunmaktadır.

Antalya Havaalanı şehir merkezine 12 km, kongre merkezine 45 km mesafededir.

Şehir merkezine ve kongre merkezine ulaşım ile ilgili kongre süresince havaalanında yer alacak kongre havaalanı deskinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Otobüs ile:

Tüm şehirlerden otobüs ile ulaşım mevcuttur.

Antalya yakını ve çevresi illerde ikamet eden misafirlerimiz, karayolu ile Antalya otogarına ulaştıktan sonra, ücretli olarak ( otobüs firmaları tarafından Kasım 2018 fiyatları henüz belirlenmemiştir ) Beldibi Otogarına gidip, Beldibi Otogarından Kemer Tur firması ile direk Sungate Rixos Hotel’in önünde inebilirler.

İstikamet : Antalya Çevresi İller - Antalya Otogar-Beldibi Otagar- Rixos Sungate Hotel

Not:Kongre tek otel de gerçekleşeceği için herhangi bir shuttle servisi olmayacaktır.


ANTALYA DA GEZİLECEK BAZI YERLER: Antalya Arkeoloji Müzesi (Detaylı bilgi için http://www.antalyamuzesi.gov.tr/ )

Termessos (Detaylı bilgi için http://www.kulturvarliklari.gov.tr/TR,44896/termessos.html )

Perge (Detaylı bilgi için http://www.kulturvarliklari.gov.tr/TR,44411/perge-antik-kenti-antalya.html )

Kurşunlu Şelaleleri (Detaylı bilgi için https://tr.wikipedia.org/wiki/Kur%C5%9Funlu_%C5%9Eelalesi )

Kongre süresince kayıt deskinde yer alacak olan Flap Tour yetkililerinden tam gün ve yarım günlük turlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.